Osoba narodená 18.9.

Vitajte vo fascinujúcom svete Tarotu, kde Múdra sova odhaľuje tajomstvá spojené s dátumom narodenia 18.9.

18 (deň narodenia)
9 (mesiac narodenia)

Číslo 18 sa vzťahuje v tarote ku karte Mesiac, ktorý nám prináša nekonečnú dávku mystiky a tajomstva. Osobnosť narodená v tomto dátume cíti vplyv mesiaca viac ako iné osobnosti. Avšak, napriek tejto citlivosti k mesiacu, jej životná cesta je často prepletená s trápením a seba-obviňovaním. Môže ísť aj o umelca, ktorý je uväznený vo svojom vnútornom svete krásnych farieb, ilúzií, mystiky a ezoteriky. Niekedy bagatelizuje ťažkosti v živote, inokedy sa upína na svoju vlastnú pravdu, neustále ju obhajuje. Prevládajú u nich sklony presvedčenia, že ich život je nespravodlivo ťažší ako život ostatných, a táto presvedčivosť, im často slúži ako magnet na privolávanie ešte ťažších životných bremien. Paradox je, že dobre táto osobnosť vie, že na čo myslí sa naozaj aj stáva jej skutočnosťou.

Číslo 9 v tarote predstavuje Pútnika, ktorý musí svoje kroky dobre premyslieť. Táto osobnosť musí dôkladne zvažovať každý krok vo svojom živote. Neuvážené a zbrklé konanie by mohlo viesť k ľútostiam a následným zlým následkom. Vo vodcovskej pozícii vie presvedčiť aj okolie, ale pozor ako sa vlastne táto osobnosť skutočne cíti, nepovie nikomu.

Spojenie čísel 18 a 9 pridáva do charakteru osobnosti pocit osamelosti a nedôvery, nakoľko sa cíti zranená minulosťou. Tieto osobnosti sa pohybujú medzi svetlom a tienistými stránkami svojej existencie, hľadajúc vlastnú pravdu uprostred klamstiev a premýšľajúc o každom kroku v ich nekonečnej púti životom.