Osoba narodená 5.1

Vitajte vo fascinujúcom svete Tarotu, kde Múdra sova odhaľuje tajomstvá spojené s dátumom narodenia 5 a 1.

5 (deň narodenia)
1 (mesiac narodenia)


Učiteľ, zastupujúci piate číslo v Tarote, je múdrym sprievodcom na ceste poznania. Jeho učenie nepozná predsudky a všetkých žiakov vedie k múdrosti bez ohľadu na ich pôvod alebo schopnosti. Avšak pod touto šľachetnou povrchovou vrstvou sa ukrýva niečo viac. Učiteľ môže byť príliš vášnivý a emocionálny, často zabúda na počúvanie a akceptovanie odlišných názorov. Jeho pravda je jedinou pravdou, a keď niekto nesúhlasí, rád káže a odsudzuje.

• Na druhej strane stojí Mág, prvá karta Tarotu. Mág vyniká vo výrečnosti a má schopnosť ovládať všetky živly. Avšak, aby dosiahol túto harmóniu, musí udržiavať rovnováhu vo svojom vnútri. Mág si je vedomý svojich síl a schopností, ale musí byť opatrný, nevkĺzol do seba-vlády. Jeho schopnosť žiariť múdrosťou a energiou je obdivuhodná, ale mal by sa vyhýbať slepému odmietaniu iných názorov. Niekedy sa nevie pohnúť z miesta a rozhodnúť sa nakoľko súhra s učiteľom Mága ženie do kúta.


5 a 1 obe čísla reprezentujú rozdielne aspekty osobnosti, majú spoločný problém v komunikácii so stresom. Potrebujú si uvedomiť, že hľadanie pomoci a otvorená komunikácia s ostatnými môžu byť kľúčové pre prekonanie ťažkostí. Vzdelanie od starších alebo múdrejších ľudí môže poskytnúť cenný pohľad a pomôcť im nájsť cestu z mŕtveho bodu. Takže, v čase ťažkostí, nech je to Učiteľ alebo Mág, schopnosť prijať pomoc a otvorene komunikovať s okolím môže byť kľúčom k ich osobnému rastu a rozvoju.