Osoba narodená 18.12

Vo svete tarotu číslo 18 vyjadruje Mesiac, ktorý odhaľuje príliv a odliv noci. Srdcom tejto osobnosti je umelecká duša, ktorá je však často uväznená vo vlastnom vnútornom svete, plnej sebaklamných situácií. Osoba narodená pod číslom 18 má tendenciu zažívať sklamania vo vzťahoch a následne hľadať odpovede v sebe. Jej vnútorné pocity a varovania často zanikajú pod tlakom neistôt a strachu.

Číslo 12 symbolizuje Obetu pre vyššie ciele a prijímanie pre niekoho iného nepohodlných situácií. S touto silou a schopnosťou však prichádza aj záťaž, ktorú nie vždy tieto osobnosti dokážu odhadnúť. Osoba sa môže ocitnúť v ťažkých situáciách, ktoré prekračujú hranice jej vytrvalosti.

Spoločná súhra týchto čísel nám odhaľuje individuálneho umelca, zatvoreného vo vnútornom svete. Vzťah medzi číslami 18 a 12 odhaľuje aj schopnosť tejto osoby ponoriť sa do práce, ale obetuje pre ňu príliš veľa energie. Vo svojej mysli premýšľa o minulosti, o chybách, ktoré urobil, a neustále sa pozerá do zadu, čím zanedbáva prítomnosť. Je to tanec medzi vzťahmi a obetovaním sa, ktorý môže zanechávať stopy otázok „čo by bolo, keby?“.

Pre túto osobnosť je dôležité naučiť sa rozpoznávať svoje vnútorné pocity a vnímať prítomnosť. Sklamania vo vzťahoch sú len časťou ich cesty a pozornosť by mala byť venovaná aj vlastnej duševnej pohode. Tanec týchto čísel je výzvou, ale aj príležitosťou pre hlbokú introspekciu a osobný rast.