Tajomstvo myslenia


Naša myseľ je tajomný nástroj, ktorý formuje realitu okolo nás.

Často si ani neuvedomujeme, ako efektívne používame túto silu na dosiahnutie svojich túžob alebo na pritiahnutie toho, čoho sa bojíme.

Prečo sa naše obavy plnia rýchlejšie než naše želania?
Odpoveď je ukrytá v sile strachu. To, čo sme umocnili a utvorili prostredníctvom strachu, si nesie svoju vlastnú silnú moc. Často skrytý v našom podvedomí, strach sa objaví v kritických momentoch, pripomínajúc nám, čo sme sa snažili zabudnúť.

Máme tendenciu pritiahnuť to, čoho sa bojíme, pretože náš mozog, poháňaný emóciami a inštinktmi, reaguje na nebezpečenstvo. Ak sme prežili nejakú traumatickú udalosť, naša myseľ to ukladá ako varovanie a snaží sa nás chrániť.

Vesmírne sily nerozlišujú, či to, čo si myslíme, je niečo, čo chceme, alebo niečo, čoho sa bojíme. Naše priania či už vytvorené v strachu, či v radosti sú predsa zrkadlom našich myšlienok.

Je preto dôležité byť si vedomí toho, ako používame svoju myseľ. Ak sa sústredíme na strach a obavy, vesmírne sily berú tieto signály ako našu želanú realitu. Pretože to, na čo sa sústreďujeme, to pritiahneme.

Preto je kľúčom ovládať svoje myšlienky, sústrediť sa na pozitívne ciele a nahliadnuť do svojho vnútra s odvahou a schopnosťou prekonávať strachy. Naše myslenie je silný nástroj, a keď sa ho naučíme riadiť, otvárame dvere k dosiahnutiu svojich skutočných želaní.