Pošli ďalej

Je smutné, ako vieme v sebe dlhé roky pestovať vinu, za niečo spôsobené v minulosti. Strach, smútok, hnev či nenávisť sú v nás hlboko ukryté a premenené na tajomstvo. Tajomstvo, ktoré vybuchne, časom nekontrolovane, ako sopka. Naša duša cíti, vníma, radí, a hlavne, všetko si pamätá. Bojuje, no ak je na ňu toho príliš veľa, chce razom vypustiť všetko, čo ju ťaží. Čo tak,  prestať čakať na výbuch a pomôcť jej, a zároveň zachrániť aj seba?

     Každý má možnosť žiť život plný smiechu, radosti, lásky. Možnosť začať žiť odznova. Preto vám chcem poslať ďalej moje skúsenosti, príbehy a rady, ako to všetko postupne viete dosiahnuť a byť znovu sami sebou.

     Do deviatich bodov som zostavila, ako sa mi podarilo postaviť sa na nohy z úplného dna, pozbierať silu a odvahu žiť znova plnohodnotný a radosťou naplnený život. Nebolo to však jednoduché, nešlo to lúsknutím prstov. Pomalými krokmi som však našla cestu k pochopeniu seba samej.

     Prvým a najdôležitejším krokom bolo pochopenie, že iba ja som tá, ktorá dokáže zmeniť môj život. Nikto to za nikoho nedokáže urobiť. Žijeme svoj život, nikto ho nežije a nebude žiť za nás a preto si musíme úprimne odpovedať na otázku: „ Aký život to vlastne žijeme?“

     Už dlhšie som cítila, že všetko, čím som si v živote prešla má svoj zmysel a v žiadnom prípade si to nesmiem nechať iba pre seba. Poháňal ma pocit zdieľať to, a tým pomôcť ostatným.

     V detstve som sa liečila cez farby a energiu lesa, ľahko som vedela nájsť svoj vnútorný pokoj, lenže dospievaním som na to všetko zabudla.

     Roky som na svojej tvári nosila masku, vďaka ktorej sa nikomu nepodarilo prečítať, čo naozaj cítim, čo prežívam. Dala som prednosť životnému dianiu. Hlavnú úlohu v mojom živote hrali úvery, nezaplatené účty, nedostatok jedla v chladničke a rozchody s partnermi. Zhon toho kolobehu zastavili neskutočné bolesti v chrbtici, no v tom období som myslela pesimistickým spôsobom a verila vlastným slovám ako: „Zlyhala si, si  na dne, na kolenách….

     Choroba a bolesti ma donútili dopriať si čas. Pochopiť, aké dôležité je plniť si svoje sny, tešiť sa z maličkostí a ako nájsť v sebe silu všetko zvládnuť. Počas bolestivého liečebného procesu, som sa vrátila späť k základom, ktoré som sa naučila  v detstve.              

     Vďaka tomu, tu dnes, s hrdosťou a ľahkosťou píšem tieto riadky. Píšem najmä o vnútornej sile, ktorú mnohokrát nevieme v ťažkých chvíľach  nájsť a trvá naozaj dlho, pokiaľ ju znovu po utŕžených životných ranách objavíme.     

     Každý, čo i len s maličkou štipkou fantázie pochopí, aká je podstata vnútornej sily a meditácie. Vôbec to nie sú zložité veci, pri ktorých musí človek prestať myslieť.

     Práve naopak, zjednotiť rozum spolu so  srdcom,  predstavuje neuveriteľnú silu osobnosti. Online knihu Pošli ďalej dostanete ako bonus pri absolvovaní kurzov.

Chcem absolvovať kurz Pošli ďalej